BÜLENT DENIZ, İSRAIL TARAFINDAN 'DEPORT' EDILDI

Avusturya'dan yola çıkan ve Kudüs yolculuğu için toplanan 46 kişilik kafile Tel Aviv Havaalanı'nda saatlerce bekletildi. Kafilenin başında bulunan Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz, İsrail tarafından 'deport' edildi.

Bugün Avusturya'dan yola çıkan ve Kudüs yolculuğu için toplanan 46 kişilik kafile Tel Aviv Havaalanı'nda saatlerce bekletildi. Son aşamada izin verilmesine rağmen kafilenin başı Kudüs Mihmandarı ve Akit TV programcısı Bülent Deniz deport edildi. Deniz'e 10 yıl ülkeye giriş yasağı konuldu.

Facebook'ta yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan Deniz şu ifadeleri kullandı:

"Avusturya'dan gelen, çoğu genç 46 kişilik kafile ile çıktığımız Kudüs yolunda bugün 15:00'da Tel Aviv Havaalanına indik!
Kaçıncı kez di bu sefer?
Filistin'e gelişimin sayısını unuttum!
20 genci güvenlik sebebiyle tuttular!
Saatlerce beklettiler.
Bana geçiş kartımı vermişlerdi!
Ama mihmandar olmamdan dolayı
Gençlerin bir an evvel bırakılması için olağan prosüdürler için onların yanındaydım! Her zaman ki gibi! Her turda olduğu gibi!
Ama bu kez herşey başkaydı!
Gençleri kontrolden geçirdik ve biz hiç bir gerekçe yokken alıkonduk.
İsrail'in güvenliğini riske ettiğim ve sarstığım için giriş iznimin iptaline, deport edilmeme ve 10 yıl giriş yasağı konmasına karar verildiği tarafıma bildirildi. İtirazın anlamı yoktu! Parmak izleri, fotoğraflar ve belgeler!
...
Mescid-i Aksa'nın izzeti için can verenler varken, çıktığımız şuheda yolunda; ayağımıza sadece çelme takmak istediklerinden dolayı İsrail'e dargın olarak buradan ayrılacağım.
Daha güzeline talibiz oysa!
Bitmeyen Sevda ve Kavga, Kudüs yolunda; yeni mevzi ve vasıtalara geçiş yapılacakmış ve o karar bugün alınacakmış demek ki!
.
Uçuş saatim belli oldu! 
Ana vatana döneceğiz inşaAllah! 
(Yeşilköy'e geleceğin saati bildir diyen tüm dostlara, medya ve TV kanallarından arayan kardeşlerime)
Aslolan Kudüs davasıdır.
Yavuz, Kudüs'ü fethedip, kutsal emanetleri İstanbul'a getirdiğinde nasıl ki mutevaziliğinin gereği sessiz ve usulca girdiyse Der Saadet'e ; biz kimiz ki!?
TV ekranlarına çıkıp demeç mi vereceğiz bir de!
Ne yapmışız ki? Koca bir hiçten başka!
Uçuş saatimin ve dönüş vaktinin ne önemi var!
Kudüs, 99 yıldır esaretin pençesindedir!
Güçlü Türkiye, Özgür Kudüs yolunda
Ahd ettik!
Kudüs, özgür oluncaya dek!
(Hattâ ye'tiyekel Yaqîyn)"